Zasady oraz nagrody


Każdy zawodnik ma do wyboru 3 fale:
"ELITE" (dystans 7 i 11km)
"OPEN" (dystans 7 i 11km)
"FUN" (dystans 4km)

Fala "ELITE"


Fale "ELITE" są przeznaczone dla najlepszych zawodników, dla których przede wszystkim liczy się to, aby dotrzeć do mety w możliwie najkrótszym czasie.
Zawodnicy "ELITE" nie mogą sobie pomagać na trasie biegu i każdą przeszkodę muszą pokonać sami! Zawodnicy mają nieograniczoną ilość prób na pokonanie każdej przeszkody.
W przypadku kiedy zawodnik nie jest w stanie samodzielnie pokonać przeszkody może biec dalej na zasadach fali "OPEN", jednak musi oddać opaskę sędziemu znajdującemu się przy przeszkodzie, której nie może pokonać.

fala elite

Wyróżnienia i nagrody indywidualne będą przyznawane tylko w falach "ELITE" w następujących kategoriach:

Mężczyźni : miejsca I-III (trasa 7 oraz 11 km)
Kobiety : miejsca I-III (trasa 7 oraz 11 km)
Klasyfikacja drużynowa (na podstawie sumarycznego czasu 4 najszybszych członków zespołu na dystansach 7 oraz 11km)

Wszyscy najlepsi zawodnicy z fal Elite i dystansów 7 oraz 11km otrzymają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. wyroznienie

Fala "OPEN"


Zawodnicy w falach "OPEN" mogę w dowolny sposób pomagać sobie na trasie, jednak nie będą brani pod uwagę przy nagradzanych indywidualnych klasyfikacjach a jedynie przy klasyfikacjach drużynowych.

Klasyfikacja drużynowa (na podstawie sumarycznego czasu 4 najszybszych członków zespołu na dystansach 7 oraz 11km)

Karą za niepokonanie przeszkody w fali OPEN jest wykonanie 20 burpees lub karny bieg. Jeśli nie wiesz co to jest burpee to kliknij poniższy link :)
(oglądaj od 2 minuty)
https://www.youtube.com/watch?v=wS4OsJ4yzx4

Fala 4km FUN


Nigdy nie brałeś/brałaś udziału w biegu z przeszkodami? Boisz się, że nie dasz rady?
W takim razie dystans 4km FUN przeznaczony jest dla Ciebie! Tutaj liczy się tylko dobra zabawa. Jeśli nie będziesz w stanie pokonać przeszkody to możesz ją ominąć i biec dalej bez żadnej kary :)

4km funpodium